Skip to main content
Brunberg Entreprenad

Helhetslösningar inom bygg och måleri

Kostnadseffektiva helhetslösningar inom bygg och måleri

Brunberg Entreprenad är det lokala bygg- och måleriföretaget med bred kunskap och lång erfarenhet.

Företaget är beläget i Trollhättan med kontor och lager i Strömslund, den västra delen av Trollhättan. Vårt arbetsområde är i huvudsak Fyrstadsområdet och spänner sig om en radie på ca 8 mil.

Vi utför alla typer av bygg och måleriuppdrag åt företag, kommuner, kyrkor, föreningar och privatpersoner. Vi erbjuder helhetslösningar där kunden är i centrum och vi vill göra varje projekt till en referens.

Läs mer om våra tjänsterTa kontakt

Byggentreprenad

Läs mer

Badrum-våtrum

Läs mer

Måleri

Läs mer

Kyrka

Läs mer

Våra

Aktuella projekt

Takbyte åt HSB i Vänersborg

Takbyte åt Riksbyggen i Vänersborg

Helhetslösningar inom bygg
och måleri

Är du intresserad av våra tjänster?

Ta kontakt via mail eller telefon

Vi bokar möte och lämnar offert

Efter godkännade påbörjar vi projektet

Brunbergs Fair Play

Brunbergs företagsgrupp ska vara ledande när det gäller kompetens och utveckling inom branschen.

Vi ska ha hållbara relationer med våra olika intressenter och arbetar ständigt med att förtjäna deras respekt och förtroende.

Seriositet är en naturlig del av Brunbergs verksamhet och bygger på vår företagskultur och våra värderingar. Fair Play helt enkelt.

Läs mer om Fair Play

Active i Trollhättan

Grafitvägen 15
461 38 Trollhättan

Brunberg Fastigheter

Källtorpsvägen 5
461 57 Trollhättan

Brunberg Entreprenad / Brunberg Måleri

Källtorpsvägen 5
461 57 Trollhättan

Kontakta oss för offert














    Mickael Brunberg

    VD / Ägare

    0706-10 00 74
    mickael@brunbergs.com

    Annica Andersson

    Ekonomiansvarig

    0730-53 59 00
    annica@brunbergs.com

    Mikael Tervanotko

    Projekt / Kalkyl

    0705-86 51 83
    mikael.t@brunbergs.com

    Mikael Qvarnström

    Kalkyl / Arbetsledare

    0705-86 51 69
    mikael.q@brunbergs.com

    Niklas Brunberg

    Projektchef

    0705-86 51 76
    niklas@brunbergs.com

    Henrik Ingerhed

    Arbetsledare

    0726-00 65 31
    henrik@brunbergs.com

    Mattias Johansson

    Arbetsledare / Målare

    0726-00 65 30
    mattias@brunbergs.com